E-Commerce
 
Makfinity.com może wykonać wszystkie wymienione poniżej usługi. Prosimy o telefon lub e-mail w celu uzyskania więcej informacji lub wyjaśnienia nieścisłości.

Co to jest E-Commerce?
Ogólnie mówiąc, e-commerce jest to kupno i sprzedaż produktów lub usług poprzez Internet. Może to być prosty katalog z formularzem do zamówień, a może to być bardzo skomplikowana witryna jak Amazon.com.

Co jest mi potrzebne do E-Commerce?
Jeśli jesteś małą lub średnią firmą, należy postąpić następująco:
 1. Zamów plan E-Commerce lub E-Commerce Pro z Makfinity.com
 2. My zbudujemy Twoją witrynę e-commerce z katalogiem i koszykiem "Shopping Cart"
 3. Wybierz metody płatnicze dla klientów: czek, gotówka, karty kredytowe, itp. Jeśli wybierasz karty kredytowe, to masz dwie możliwości:

  A. "Off-line" czyli bez użycia Internetu
  • Potrzebujesz otworzyć "Merchant Account" (wyjaśnienie poniżej)

  B. "Real-time" czyli 'na żywo' na Internecie
  • Potrzebujesz otworzyć "Merchant Account" (tak jak w A)
  • Następnie wybrać swojego "Online Real-time Payment Processor" czyli procesora płatności kartami kredytowymi (wyjaśnienie poniżej)

 4. I to wszystko!!!
Wybieranie programu katalogowego, tzw. "Shopping Cart"
Jeśli chodziłeś po Internecie, to wiesz, że jest duży wybór w takich programach. My wypróbowaliśmy kilka z nich i zdecydowaliśmy się w Makfinity.com na używanie AlaCart do budowania sklepów internetowych dla naszych klientów. Decyzja była podjęta na podstawie łatwości w użyciu, możliwości programu i jego parametrów technicznych.

"Merchant Account"
Jeśli chcesz akceptować karty kredytowe, potrzebujesz "Merchant Account". Jeśli już to masz, to możesz je używać do transakcji internetowych, ale tylko "off-line". Jeśli chcesz mieć transakcje "real-time", to musisz dostać specjalny internetowy "Merchant Account" - tzw. "Internet enabled".

Płacenie "off-line" czyli bez użycia Internetu
Jest to najłatwiejsza i najtańsza opcja przyjmowania kart kredytowych. Informacje o karcie kredytowej są przechowywane na naszym serwerze dla późniejszego potwierdzenia transakcji poprzez zwykłą ręczną maszynkę do kart kredytowych lub przez komputer. Jeśli masz więcej niz 100 transakcji miesięcznie, to prawdopodobnie potrzebujesz opcję "real-time".

WAŻNE: Jeśli masz już "Merchant Account" dla Twojej firmy, sprawdź rodzaj konta, które posiadasz. Internetowe transakcje są "card-not-present" i jeśli nie masz konta przystosowanego do takich transakcji, być może musisz dostać osobny "Merchant Account" na takie transakcje.

Płacenie "real-time" czyli 'na żywo' na Internecie
Klient wchodzi do Twojej internetowej witryny, robi zakupy, podaje numer karty kredytowej... I co dalej? Potem następuje pobieranie pieniędzy z karty w "real-time":
 1. Informacje o karcie kredytowej są przesyłane do Twojego procesora kart kredytowych przez bezpieczne łącza (SSL).
 2. Twój procesor łączy się z bankiem, który wydał daną kartę kredytową poprzez prywatną sieć bankową.
 3. Twój procesor przesyła z powrotem informacje o transakcji (pozytywna lub negatywna odpowiedź i kod autoryzacyjny) i Twoja strona wyświetla to do Twojego klienta.
 4. Jest też standardem wysyłanie potwierdzenia do klienta poprzez list e-mailowy z potwierdzeniem zamówienia.

Procesorzy płatności kart kredytowych
Jest duży wybór w firmach, które zajmują się płatnościami przez Internet. Poniżej podajemy kilka przykładów:

Jeden z bardziej popularnych procesorów kart kredytowych dla firm internetowych.


CyberCash CashRegister ma wszystko do przyjmowania kart kredytowych "real-time" przez Internet. Cybercash jest jednym z bardziej popularnych procesorów kart.
E-Commerce | Web Hosting | Budowa Stron | Aplikacje Biurowe | Pomoc Techniczna
O Nas | Kontakt | Strona Główna | Zasady Użytkowania | Prywatność
Zamów Tutaj | info@makfinity.com | 847-550-9873 10am - 8pm Pon-Sob
Copyright © 2000-- Makfinity.com Wszelkie prawa zastrzeżone.